Ta witryna korzysta z plików cookie. Możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki. Więcej informacji na ten temat znajdziesz w naszej Polityce prywatności » Ok, zamykam
MARSS FILTRY SP. J.
ul. Wojska Polskiego 15, Sieradz
Telefon: (43) 827-49-49

SKORZYSTAJ Z WYSZUKIWARKI I ZNAJDZ ODPOWIEDNI FILTR

Szerokość: Wysokość: Grubość: Typ filtra: Klasa filtracyjna:

SZUKAJ PO CENTRALI

Producent: Model:

Środki czyszczące i konserwujące


 

Czym są produkty czyszczące Probiotics F’air? 

Probiotics F’air są nową alternatywą dla klasycznych środków odkażających. Jest to organiczny kompozyt zawierający probiotyki.  Probiotyki zapewniają stabilne i zdrowe drobnoustrojowe środowisko i zapewniają zniszczenie enterobakterii oraz pleśni.  Probiotyki F’air optymalizują ochronę systemu wentylacyjnego  i zapewniają zdrowy klimat pomieszczeń mieszkalnych. 

Probiotyki F'air: 

usuwają pleśń, bakterie i pozostałe zanieczyszczenia dostające się głęboko do sytemu 
neutralizują nieprzyjemne zapachy spowodowane grzybami i bakteriami
zapewniają długotrwałą ochronę ponieważ probiotyki działają długo po przeniknięciu błony biologicznej (w przeciwieństwie do środków chemicznych)
środki są  nieagresywne, odporne na korozje i nie pozostawiają śladów, smug
wszystkie środki mogą być w kontakcie z żywnością i są zdrowe dla ludzi i zwierząt 

Różnica pomiędzy czyszczeniem chemicznym a probiotycznym :

    

 Środki chemiczne

 Probiotyki

czyszczenie powierzchowne

głębokie czyszczenie

działanie chwilowe i miejscowe

długotrwałe i stabilne efekty 

problemy z odpornością bakterii

bez oporu unieszkodliwiają bakterie

środki niebezpieczne i agresywne

produkty bezpieczne i neutralne

środki nieprzyjazne środowisku 

w 100% ekologiczne

 

 

Probiotyki, jak działają?  

    Wszystkie środki Probiotics F’air zawierają zdrowe bakterie. Podczas czyszczenia te bakterie przeprowadzają głębokie mikroskopijne oczyszczanie i zmniejszają ryzyko chorób powodowanych przez grzyby i bakterie. Usuwają widoczne i niewidoczne zanieczyszczenia, w których obecne są grzyby i drobnoustroje (również z miejsc trudno dostępnych). Usuwają również nieprzyjemne zapachy i tworzą zdrowe, mikrobiologiczne środowisko.  

    Gdy mówimy o bakteriach, często myślimy o infekcjach zagrażających naszemu zdrowiu. Przy zachowaniu poprawnego środowiska mikrobowego, istnieje równowaga pomiędzy ‘dobrymi’ i ‘złymi‘ bakteriami’. Przykładem mogą być bakterie dodawane do systemu oczyszczania wody pitnej. 

    Dobre oczyszczanie nie polega jedynie na usunięciu widocznych zanieczyszczeń i rozpyleniu przyjemnego zapachu. Z naszej perspektywy każda powierzchnia w zamkniętych pomieszczeniach  jest zanieczyszczona i pokryta błoną biologiczną . Błony biologiczne składają się ze związków organicznych stworzonych z protein. Ta struktura jest barierą chroniącą mikroorganizmy przed światem zewnętrznym. W rezultacie środki chemiczne stosowane w czyszczeniu nie są w stanie naruszyć zarazków obecnych w błonie biologicznej. Połączenie przyjaznych środowisku detergentów, enzymów oraz probiotyków zapewnia idealną powierzchnię bez błony biologicznej. Zarazki nie mogą dłużej się dłużej ukrywać w korzystnym dla nich środowisku. 

         


 

 

Zalety produktów czyszczących F’air:

    Działanie środków czyszczących F’air koncentruje się w na wprowadzeniu zdrowszego środowiska w pomieszczeniach zamkniętych. Możesz z łatwością zastosować środek czyszczący na powierzchni wymiennika ciepła i następnie opłukać go w wannie lub pod prysznicem. Zastosowanie środków Probiotics F’air jest bardziej skuteczne niż działanie klasycznych środków czyszczących. Nie są to środki agresywne i nie powodują korozji. Neutralizują nieprzyjemne zapachy powodowane przez grzyby i bakterie. Zapewniają długotrwałą ochronę i są odpowiednie dla każdego modelu wentylacji, klimatyzacji, rekuperacji, systemów HVAC. 

    Pianka probiotyczna F'air może być stosowana we wszystkich miejscach, gdzie dostrzegana jest obecność bakterii i grzybów.  

    Power Cleaner czyści bardziej zanieczyszczone instalacje. Wystarczy usunąć pokrywę systemu wentylacyjnego i można oczyścić kanał wentylacyjny, wymiennik ciepła. Najlepiej czyścić w wannie lub pod prysznicem, ponieważ najłatwiej będzie spłukać użyty środek ciepłą wodą. Na stronie internetowej można znaleźć więcej informacji dotyczących konserwacji i użytkowania środków Probiotics F’air. 

    Po spłukaniu i osuszeniu rozpyl Żel Ochronny dla uzyskania trwałego efektu.  Linie produktów F'air Probiotics mogą być stosowane również do użytku domowego - z łatwością oczyścisz toalety, łazienki, klamki, telefony, dywaniki materace, poduszki ..... 

    Spray probiotyczny F’air służy do natryskiwania na filtry celem ich zabezpieczenia przed rozwojem drobnoustrojów, bakterii, grzybów, jak również do zahamowania ich namnażania w instalacjach gdzie juz doszło do zagnieżdżenia się tych drobnoustrojów. 

Na filmikach, które znajdziesz na stronie producenta możesz sprawdzić jak wymienić filtry i spryskać je sprayem probiotycznym  oraz jak przeprowadzić konserwację.

 

 Uwaga: Produkt przebadany i zgodny z Dyrektywami UE.

 

Środki ostrożności:
Ze względu na działanie probiotyczne i mikrobiologiczne zalecamy stosowanie środków z zastosowanie rękawic jednorazowych

 

Podmiot odpowiedzialny:

 Hendrik Figeeweg 1M | 2031BJ | Haarlem | KvK 57883513 | BTW nr. NL852778156B01 | tel. +31 (0)23 20 27 105 | info@fairair.eu 

Dystrybutor : 

SOLIS Filtry Powietrza | ul. Słoneczna 17  |  98-200 Sieradz  |  tel. 794-18-18-16 |  biuro@solisfiltry.pl

 


 

SPRAY DO FILTRÓW F'AIR - PROBIOTYCZNY 

Filter Spray jest środkiem konserwującym i ochronnym przed rozwojem zanieczyszczeń i powstawaniem nieprzyjemnego zapachu z klimatyzacji i systemów rekuperacyjnych. Do stosowania pomiędzy przeglądami technicznymi urządzeń.

 

Cechy produktu:

- bezpieczny dla wszystkich powierzchni

- dostosowany do systemów klimatyzacji i rekuperacji

- działa natychmiastowo i długo utrzymuje działanie

aktywnie zatrzymuje nieprzyjemne zapachy

- zmniejsza ryzyko rozwoju zanieczyszczeń

- nie agresywny, nie korodujący

- biodegradowalny

niepalny, nielotny

 

Skład - związki zgodne z Dyrektywami EU: 

Środki konserwujące [Benzizotiazolinon (BIT), Metyloizotiazolinon (MIT)], kompozycje zapachowe

 

Środki ostrożności: 

Przechowywać w temperaturze 5-35 °C. Nie wystawiać na bezpośrednie działanie promieni słonecznych. Pojemnik pod ciśnieniem. NIe przekłuwać. Nie rozszczelniać pojemnika. Nie wrzucać do ognia. 

Trzymać z dala od dzieci. Działa drażniąco na oczy. 

 

Instrukcja stosowania: 

Wstrząsnąć przed użyciem. Spryskać oszczędnie powierzchnie filtrów i wymiennika ciepła. Pozostawić do wyschnięcia.

 

Pojemność: 200ml

 

UWAGA: środek biobójczy, środek drażniący, w przypadku kontaktu ze skórą spłukać. Używać w rękawicach jednorazowych.

 


 

ŻEL OCHRONNY F'AIR - PROBIOTYCZNY

Żel ochronny jest środkiem zapewniającym ochronę biologiczną na bazie związków probiotycznych. 

Produkt zapewnia długotrwałą ochronę. Pozostawia zdrową mikroflorę. Do stosowania jako drugi etap po zastosowaniu środków czyszczących Probiotycznych F’air

 

Skład - związki zgodne z Dyrektywami EU: 

Kationowe środki powierzchniowo czynne <5%, niejonowe środki powierzchniowo czynne <5% 

 

Środki ostrożności: 

Przechowywać w temperaturze 5-30 °C. Nie wystawiać na bezpośrednie działanie promieni słonecznych. Działa drażniąco na oczy. W przypadku kontaktu ostrożnie płukać wodą przez kilka minut. Wyjąć soczewki kontaktowe, jeżeli są i można je łatwo usunąć. Nadal płukać. W przypadku utrzymywania się działania drażniącego na oczy zasięgnąć porady/zgłosić się pod opiekę lekarza - pokazać pojemnik lub etykietę.

 

Instrukcja stosowania: 

Wstrząsnąć przed użyciem. Spryskać oszczędnie na powierzchnie, pozostawić bez spłukiwania. Środek pozostawiamy bez spłukiwania. Zapewnia świeży zapach.

 

Pojemność: 500ml

UWAGA: środek biobójczy, środek drażniący, w przypadku kontaktu ze skórą spłukać. Używać w rękawicach jednorazowych.

 


 

PŁYN SILNIE CZYSZCZĄCY F’AIR - PROBIOTYCZNY

Power Cleaner jest środkiem silnie czyszczącym na bazie ekologicznych związków czyszczących. Czyści i odtłuszcza gruntownie i szybko. Służy do do okresowego usuwania uporczywych plam ze wszystkich wodoodpornych powierzchni.

 

Do stosowania w instalacjach i urządzeniach silnie zanieczyszczonych.

 

Skład - związki zgodne z Dyrektywami EU: 

Kationowe środki powierzchniowo czynne <5%, niejonowe środki powierzchniowo czynne <5% 

 

Środki ostrożności: 

Przechowywać w temperaturze 10-40 °C. Nie wystawiać na bezpośrednie działanie promieni słonecznych. Działa drażniąco na oczy. W przypadku kontaktu ostrożnie płukać wodą przez kilka minut. Wyjąć soczewki kontaktowe, jeżeli są i można je łatwo usunąć. Nadal płukać. W przypadku utrzymywania się działania drażniącego na oczy zasięgnąć porady/zgłosić się pod opiekę lekarza - pokazać pojemnik lub etykietę.

 

Instrukcja stosowania: 

Wstrząsnąć przed użyciem. Spryskać oszczędnie na powierzchnie, pozostawić przez 10 minut, a następnie spłukać ciepłą wodą. 

 

Pojemność: 500ml

UWAGA: środek biobójczy, środek drażniący, w przypadku kontaktu ze skórą spłukać. Używać w rękawicach jednorazowych.

 


 

PIANKA CZYSZCZĄCA F'AIR -  PROBIOTYCZNA

Foam Cleaner jest silnie czyszczącą pianką bazująca na probiotycznych związkach. Czyści i odtłuszcza gruntownie utrzymując długotrwały efekt. Służy do do okresowego usuwania uporczywych plam ze wszystkich wodoodpornych powierzchni.

 

Skład - związki zgodne z Dyrektywami EU: 

Anionowe środki powierzchniowo czynne 5<15%, niejonowe środki powierzchniowo czynne <5%, enzymy, środki konserwujące [Benzizotiazolinon (BIT), Metyloizotiazolinon (MIT)]

 

Środki ostrożności: 

Przechowywać w temperaturze 5-30 °C. Nie wystawiać na bezpośrednie działanie promieni słonecznych. Działa drażniąco na oczy. W przypadku kontaktu ostrożnie płukać wodą przez kilka minut. Wyjąć soczewki kontaktowe, jeżeli są i można je łatwo usunąć. Nadal płukać. W przypadku utrzymywania się działania drażniącego na oczy zasięgnąć porady/zgłosić się pod opiekę lekarza - pokazać pojemnik lub etykietę.

 

Instrukcja stosowania: 

Wstrząsnąć przed użyciem. Spryskać oszczędnie na powierzchnie, pozostawić przez 10 minut, a następnie spłukać ciepłą wodą.  

 

Pojemność: 500ml

UWAGA: środek biobójczy, środek drażniący, w przypadku kontaktu ze skórą spłukać. Używać w rękawicach jednorazowych.


 

ŚRODKI CZYSZCZĄCE FIRMY SFERAN

JEDNOSTKI WEWNĘTRZNE

 

JEDNOSTKI ZEWNĘTRZENE

 

ODKAMIENIACZE

 

PŁYNY DO PŁUKANIA UKŁ. WEWNĘTRZNYCH